İlkokulu Taksim İlkokulu’nda, orta ve liseyi İstanbul Atatürk Kız Lisesi’nde tamamladım. Liseden sonra Milli Reasürans T.A.Ş. Eksedan bölümünde sekiz yıl, daha sonra üç yılda Taciroğlu Şirketler Grubu’nda (Sonradan Taciroğlu Holding adını alan) Genel Müdür olarak çalıştım.

Aynı yıllarda İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdim. Avukatlık stajını tamamladıkdan sonra, sigorta ve deniz ticareti hukukunda doktora yapmak üzere Londra’ya gittim

Londra’da oğlum Baran Dilaver’in babası ile tanışarak evlendim. Evlilik sonrası eşimin ısrarı üzerine doktoraya Türkiye’de devam etmek üzere yurda döndük. Ancak devam edemedim.

Evlilik yıllarında resimle ilglenmeye başladım. ”Bunalımlı Yıllar “ serisi o döneme aittir.

Daha sonra bir süreliğine her şeyi ikinci planda bırakarak, Tanrının lütfüyla sahip olduğum oğlum Baran Dilaver’i büyük bir özenle büyütmeye odaklandım. O yılları hayatımın en mutlu yılları olarak hatırlıyorum.

Sonraki yıllarda resim çalışmalarına yeniden başladım. Değerli ustalar ve hocalarla çalıştım. İlk hocam gibi diğer hocalarımdan da büyük övgüler almam resim konusuna yogunlaşmama neden oldu. Böylece hem teorik, hemde uygulama konusunda kendimi geliştiren bir trend takip ederek; Paris, Newyork, San Francisco müze ve sanat galerilerinde araştırmalar yaptım. Bir süre San Francisco’da SomArt Culturel Center ‘a devam ettim.

Resimlerimde yağlı boya ağırlıkta olmakla birlikte akrilik, altın varak, su bazlı toz boya ve farklı malzemeleri değişik tekniklerlerle uygulamaktayım. Uslubumda yaşamımın değişik evrelerine paralel değişiklikler olagelmektedir.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ( Association Internationale des Arts Plastiques ) üyesiyim. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezinde gönüllü olarak çalışmalara devam etmekteyim.